Categories:

Implody indeksu DeFi Binance’a jako Bitcoin eksploduje

Najnowsze dane ujawniają, że na indeks kompozytowy DeFi Binance’a ogromny wpływ miało natychmiastowe załamanie się sektora DeFi, które od początku września spadło o prawie 60 %. Ożywienie rynku Bitcoinów (BTC) w coraz większym stopniu uszczupla kapitał z rynków altcoinów, ponieważ inne kryptońskie krypty walczą o nadrobienie zaległości w zakresie BTC.

Ograniczanie emisji dwutlenku węgla (DeFi) jako skoki Bitcoinów

Binance Futures po raz pierwszy uruchomił DeFi Composite Index pod koniec sierpnia. Indeks przeżywa swój drugi miesiąc napięć, handlując głównie poniżej swoich wszechczasowych szczytów, od prawie 1200 dolarów do poniżej 400 dolarów, co stanowi spadek o około 60%.

Co ciekawe, większość żetonów DeFi zetarła 70-90% swoich zysków od początku września, jak wynika z notatek z raportu Binance’a z 5 listopada. Na początku zeszłego miesiąca, raporty pokazały, że indeks spadł gwałtownie do 507 dolarów, a jego wszechobecny haj został odnotowany na poziomie 1.189 dolarów, co miało miejsce w pierwszym dniu handlu pod koniec sierpnia.

Jak wynika z tego raportu, tylko 8 żetonów DeFi, UNI i Aave, wykazywało neutralną korelację z bitcoin w ciągu 45 dni kończących się 1 listopada. 8 innych tokenów DeFi miało całkowicie negatywną relację. Dodatkowo:

„7 z 13 tokenów DeFi miało ujemną korelację z Ethereum (ETH), mimo że Ethereum zasila znaczną część ekosystemu DeFi. Negatywna korelacja DeFi z BTC i ETH nie jest zaskoczeniem, ponieważ bańka DeFi zakończyła się awarią we wrześniu“.

W ciągu tego tygodnia zdecentralizowana giełda (DEX), Uniswap, odnotowała wolumen 1,8 miliarda dolarów, co stanowi większą część obrotów DEX, przy czym miesięczne wolumeny skumulowanych DEX-ów wynoszą prawie 2,8 miliarda dolarów.

Wzrost dominacji Bitcoinów

Dominacja Bitcoin Market Cap, w międzyczasie, gwałtownie wzrosła w ostatnich tygodniach wraz ze wzrostem cen, wynoszącym obecnie prawie 10% od początku września. Binance podkreśla, że istnieje znaczny wzrost dominacji wolumenu handlu Bitcoinami, jak również, mówiąc, że „został stłumiony w poprzednich miesiącach“ z powodu zainteresowania mediów „alt-season“.

Niemniej jednak, do października nastroje na rynku „całkowicie odwróciły się“ na korzyść Bitcoinów, ponieważ handlowcy powrócili do BTC, gdy branża Bitcoinów załamała się.

Ale Binance stoi na stanowisku, że podstawy zdecentralizowanego markera finansowego są dość solidne. Nawet pomimo ponurej retracements w ogóle, całkowita wartość zablokowana w przestrzeni DeFi pozostała powyżej 11 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 30 dni.